top of page

Справжній письменник – це колосок. А сучасна література – це лише зерна, які упали на землю за законом тяжіння

                                                                                                                                            Ігор Павлюк

 

 

Вийшла книга "Братство свічкарів"

 

 

 

     Журналіст з Городища Володимир Чос видав нову книгу - художній роман "Братство свічкарів". Головні герої – Макарович, Данилович, Андрійович, Олексійович. Вони виготовляють свічки для місцевої церкви. Це люди різного віку, занять та професій. А свічки – їхнє громадське навантаження. Таємне братство існує 300 років, відколи козаки побудували тут церкву. За цей час свічкарі набули великі знання про заховані скарби, цілительство, минуле, сьогодення та навіть майбутнє. Багато разів свічкарі рятували місто і земляків від різних проблем. Хто живе у невеличкому місті напевно упізнає у персонажах своїх земляків або навіть себе. Тут знайшлося місце і для містики, і для гумору.

 

 

 

 

 

 

 

 

     Книга Володимира Чоса «Невідома Городищина» по праву займає особливе місце серед інших краєзнавчих досліджень. Це підсумок проробленої величезної роботи. Тут зібрані цікаві, проте маловідомі факти з історії усіх населених пунктів Городищенського району.

     Подорожуючи сторінками «Невідомої Городищини» дізнаємось про археологічні розкопки, про артефакти різних епох, які тут знайшли науковці. Захоплюючими стануть розповіді про скарби Городищини і таємні підземелля. Автор наводить маловідомі факти про стародавні храми Городищини. Особливо цікаве дослідження про чудодійну ікону Божої Матері, що зцілює від безпліддя. З любов’ю до рідного краю розповідає Володимир Чос про місцеву Швейцарію – село Буду-Орловецьку та її славних гончарів. Про Вербівку, де в прадавні часи жили мамонти. Про лампочку Ілліча, яка не сяяла у Воронівці без могорича, про бунтівних селян Старосілля, про козацькі хрести села Петрики та ще багато пізнавального з історії Городищини.

     В роботі автор використав літописи, стародавні книги, архівні матеріали, спогади старожилів, які особисто збирав багато років. У книзі надруковано унікальні фотознімки й топографічні карти місцевості.

     Володимир Чос констатує: «Для мене ця книга – підсумок зробленої величезної роботи. Я довго збирав необхідні матеріали. І як з окремих фрагментів мозаїки складається велике полотно, так і з окремих краєзнавчих досліджень вдається відобразити масштабну історичну картину. Вдячний меценатам за розуміння усієї важливості збереження пам’яті про історію, людей і події минулого та допомогу в реалізації цього проекту. Подарувавши землякам цю книгу, ми дійсно зробили велику справу! З історії ми знаємо, що колись Симиренки мали у Млієві найбільший у Європі цукровий та машинобудівний заводи. Проте нині не знайти навіть місця тієї промислової величі. А ось тим, що на «Кобзарі» 1860 року зазначено «Коштом Платона Симиренка» – Симиренки на віки прославили своє прізвище і зберегли нащадкам поезію Тараса Шевченка. Тому спасибі меценатам! Бо час знищить камінь і метал, але залишиться жити книжка! Вкладати гроші у книговидавництво – це не витрати, а довгострокові інвестиції в майбутнє!»

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

     ПП «Редакція районної газети «Вісник Городищини» на замовлення Департаменту культури та взаємозв’язків з громадськістю Черкаської обласної державної адміністрації видала книгу Володимира Чоса «Стародавня Черкащина». Це цікава й переповнена ілюстраціями збірка нарисів про давню історію двадцяти районних центрів. Значна частина інформації стосується періоду національно-визвольних змагань та промислово-технічної революції.

     Давні фото та гравюри стали родзинкою видання, надали йому неперевершеного колориту. Титанічна праця автора зі збору матеріалу, робота з архівними документами, колекція оригінальних листівок, які прикрасили обкладинку, – усе це робить «Стародавню Черкащину» перлиною в доробку краєзнавця та журналіста.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

     

 

      Український журналіст, письменник і краєзнавець Володимир Чос видав історичну книжку "Городище – рідне місто”.

     "Побачила світ моя нова книга "Городище – рідне місто”. Це наша місцева історія від найдавнішого часу і до сьогоднішніх днів. В роботі використовував архівні документи, стародруки, власні краєзнавчі дослідження. Обсяг 368 сторінок. Надруковано 250 фотографій. Більшість старовинних фото публікуються вперше. Книга дуже цікава, має хорошу поліграфію, стане прекрасним подарунком для всіх зацікавленим історією рідного краю. Бажаєте придбати – звертайтеся!” – пише автор.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

     Вийшла у світ чергова книга Володимира Чоса «Мої прекрасні земляки».

Ця невеличка книжечка умістила в собі цікаві, змістовні і по своєму теплі і невимушені нариси про життєвий і творчий шлях наших земляків, яких ми усі добре знаємо. Це люди праці, мистецтва, бізнесу, творчості і спорту. Всі такі різні…

     У книзі Ви, шановні читачі, знайдете розповідь про Михайла Вітра та Галину Ковтун, Дмитра Пожара та Анатолія Гладкого, В’ячеслава Яржинського та Миколая Мохнацького. Усіх не перелічити…

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

     Побачила світ нова краєзнавча книга Володимира Чоса «Петропавлівка від минулого до сьогодення».

Видання розповідає про історію села Петропавлівка Городищенського району. Обсяг 112 сторінок, наклад 500 примірників.

    «Кілька місяців тому до мене звернулися представники сільської ради і попросили написати історію їхнього населеного пункту, який колись називався Трисаги, потім Свинарка, а з 1916 року – Петропавлівка. – розповідає Володимир Григорович. – От до 100-ліття перейменування села, яке відзначається 12 липня, на день ушанування святих апостолів Петра і Павла, і потрібно було написати і видати книгу. Робота виявилася непростою, але дуже цікавою. Якісь матеріали у мене вже були, багато важливого познаходив у маловідомих стародруках. Спасибі сільраді – принесли багато газетних вирізок, давніх ксерокопій, рукописних спогадів та документів, віддрукованих ще на друкарських машинках. Нелегкою працею було все те розібрати, упорядкувати, систематизувати, переписати».

   

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

     ВОЛОДИМИР ЧОС. ОРЛОВЕЦЬ - ІСТОРІЯ І ЛЮДИ

     Книга "Орловець - історія і люди" розповідає про велику і цікаву історію села Орловець Городищенського району Черкаської області. Автор прослідкував історію цього населеного пункту від найдавніших часів і до сьогодення, наскільки це дозволили скупі архівні документи, краєзнавчі розвідки, спогади місцевих жителів та старожилів.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

     ВОЛОДИМИР ЧОС. МЛІЇВ - СЕЛО КОЗАЦЬКЕ. 

Книга розповідає про великий історичний шлях Млієва, його славне минуле і сьогодення.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

     Книга відомого журналіста, краєзнавця і письменника Володимира Чоса ”Городище: велика історія маленького міста” – перший приклад ґрунтовного дослідження минулого і сучасного нашого рідного Городища. В роботі автор використав літописи, старовинні книги, архівні матеріали, спогади більше 70 старожилів, які особисто збирав багато років. Багато безцінної інформації надали нащадки славетних родин Симиренків, Філіпченків, Балашових. Ця книга – справжня енциклопедія життя Городища. В книзі надруковано близько 100 фотознімків, більшість публікуються вперше.

     Книга Володимира Чоса ”Городищина козацька” розповідає про розвиток такого унікального явища, як українське козацтво упродовж XVI-XVIII століть на території сучасного Городищенського району Черкаської області та про збереження лицарських традицій у наші дні.

 

 

 

 

     Володимир Чос.  Храм Спаса-Преображення .

    Дослідження розповідає про 290-літню історію храму. Розпочинається з вступного слова – духовної настанови протоієрея, настоятеля храму отця Миколая Мохнацького. Потім автор книги відкриває цікаву і повчальну історію місцевого приходу.      Розповідь ґрунтується на старовинних друкованих джерелах та унікальних розповідях старожилів. Книга має прекрасне поліграфічне виконання, вміщені кольорові фото.

     Чос Володимир. Казки для дорослих. Перша частина нової збірки оповідань та нарисів – це цікаві випадки та неймовірні життєві історії наших земляків. Всі вони написані з натури. В другій частині книги автор розповідає про ініціативних, енергійних городищан, які створили невеличкий бізнес, приносячи користь собі і рідному місту.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

     Чос Володимир. Зорі над Вільшанкою.

     Чергова книга невтомного дослідника Городищини – це збірка нарисів про кращі художні колективи району, яскраві мистецькі заходи, про талановитих людей, яких автор знає багато років. Окремий розділ книги – краєзнавча розповідь про минуле і сьогодення річки Вільшанки.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

     Чос В. Георгій Береговий – космічний син України.

     Книга Володимира Чоса розповідає про життєвий шлях льотчика-космонавта СРСР, двічі Героя Радянського Союзу, українця Георгія Берегового. Один з її розділів розповідає про Корсунь-Шевченківську битву, учасником якої був Береговий; інший – про відвідини Береговим Корсуня у повоєнні роки, де йому присвоїли звання Почесного громадянина. Ще один розділ розповідає про дружбу Берегового з Миколою Артеменком і вшанування космонавта на Мліївській сад-станції. В роботі над книгою автор користувався мемуарами Берегового, матеріалами Корсунського та Мліївських музеїв, розповідями доньки космонавта.

 

 

 

 

 

Братство свічкарів.jpg
Невідома.jpg
Стародавня Черкащина.jpg
1508146029_d0b3d0bed180d0bed0b4d0b8d189d
11_zemlyaky.jpg
petropavlivka.jpg
Фото книги про Орловець.png
мл.jpeg
38_small.jpg
41_small.jpg
3_2_small.jpg
9_2_small.jpg
9_3_small.jpg
12_2_small.jpg
280x335-images-news-022019-f30612f0a7c42

     Відомий городищенський журналіст і краєзнавець Володимир Чос видав нову книжку – історичне дослідження «Самвидав Черкащини», яке розповідає про непідцензурну пресу кінця 1980-х – початку 1990-х років (періоду боротьби за відродження української державності). Про це у «Фейсбуці» повідомив автор.

     «Тоді у кожному райцентрі видавали якісь свої "бойові листки". Я працював над книгою багато років, зібрав сотні зразків самвидаву, познайомився з цікавими людьми – справжніми патріотами України. Декого КГБ не могло вирахувати, а я знайшов :) Приємно, що вдалося здійснити цю важливу для мене справу. Тираж невеликий, проте безцінні відомості вже не будуть втрачені... Я втішений, що нарешті здійснив цей проект», – написав Володимир Григорович.

Автор видав книжку у Корсуні-Шевченківському. У своєму дописі він висловлює подяку видавцям Ірині Майдаченко і Тамарі Пономаренко за оперативне видання і якісну поліграфію.

bottom of page