10 травня 2019 року у Городищенській центральній районній бібліотеці ім. В. Симиренка відбулася презентація нової книги журналіста і краєзнавця Володимира Чоса «Невідома Городищина». Це вже двадцята книга автора, яка розповідає про історію рідного краю. Кожна попередня ставала культурною подією району. Продовжить добру традицію і чергове видання, дже це підсумок еличезної роботи. Тут зібрані цікаві, проте маловідомі факти з історії усіх населених пунктів Городищенського району.
Учні ДНЗ "Городищенський професійний ліцей" на презентації книги В.Чоса "Невідома Городищина"
Відомий журналіст Черкащини, городищанин Володимир Чос отримав відзнаку Черкаської облдержадміністрації "Холодних Яр".
«Це за мою журналістську діяльність, як власкору обласної газети «Нова Доба», – пише у «Фейсбуці» журналіст.
«На сторінці обласного управління культури:зазначено: «За багаторічну сумлінну працю, високий професіоналізм, вагомий внесок у розвиток регіональної преси»..Дуже приємно отримати відзнаку "Холодних Яр". І зворушливо, адже холодноярська тема для мене дуже важлива. А ще - почесно, адже знаю, яким достойним людям ця відзнака була присвоєна раніше. Серед них чимало героїв АТО. Відзнаку сьогодні мені вручили начальник управління культури та взаємозв'язків з громадськістю облдержадміністрації Олег Анатолійович Островський і голова Городищенської РДА Олексій Григорович Лавріненко. Слава Україні! Слава українському козацтву!» – пише Володимир Чос.
Найвища краєзнавча відзнака Черкащини – обласна краєзнавча премія імені Михайла Максимовича за 2017 рік була вручена 27 грудня надзвичайно патріотичній і мужній Людині з міста Городище. Пишу слово «людина» з великої літери. Це краєзнавець, журналіст і письменник Володимир Чос. Мені випала честь вручити почесний Диплом за участі першого заступника голови РДА Василя Скринника і заступника голови районної ради Миколи Панчишина.
Відповідно до Розпорядження №647 від 20.10.2017 р. голови Черкаської ОДА Юрія Ткаченка обласна краєзнавча премія імені Михайла Максимовича 2017 року присуджена Володимиру Григоровичу Чосу за серію краєзнавчих робіт «Мліїв – село козацької слави», «Орловець – історія і люди», «Мої прекрасні земляки», «Петропавлівка від минулого до сьогодення» та вагомий внесок у розвиток краєзнавства на Черкащині.
Володимир Григорович упродовж багатьох років наполегливо досліджує історичне минуле свого рідного краю – Городищини. Успішно співпрацює з обласними і всеукраїнськими засобами масової інформації, зокрема є власним кореспондентом обласної газети «Нова Доба». В районній газеті веде краєзнавчу сторінку «Вежа». У просвітницькій роботі широко використовує такі форми роботи як просвітницькі скайп-конференції із закладами освіти, бібліотеками та музеями.
Володимир Чос не зупиняється на досягнутому. Ось і сьогодні він презентував книгу «Городище – рідне місто», яка щойно побачила світ.
Валентин ЛАЗУРЕНКО,
проректор Черкаського державного технологічного університету, голова конкурсної комісії
Власного кореспондента «Нової Доби» Володимира Чоса нагороджено відзнакою Президента України – ювілейною медаллю «25 років незалежності України». Так вшановано його професійну та громадсько-політичну діяльність, сумлінне та бездоганне служіння Українському народу. Голова Городищенської РДА Олексій Лавріненко та заступник голови райради Микола Панчишин виконали приємну місію – привітали Володимира Григоровича та вручили заслужену нагороду.
Крім багатолітньої роботи в «Новій Добі» та в районці «Вісник Городищини», Володимир Чос активно займається краєзнавством, написав і видав більше десяти книг з історії рідного краю. Зокрема, це ґрунтовні дослідження з історії Городища, Млієва, Петропавлівки… Кожна нова книга стає культурною подією в районі. За його творчістю проводяться уроки в школах, старшокласники пишуть дослідження для учнівської Малої академії наук.
Журналіст із Городища Володимир Чос увійшов до трійки переможців конкурсу Першого Національного телеканалу «Будь патріотом!»
«Я надіслав ряд фото та розповідей про пам’ятні місця Городищини – про пам’ятники Гулаку-Артемовському і Шевченку, про Симиренківську церкву у Млієві й Михайлівську у Городищі... – розповів Володимир Григорович на своїй сторінці у «Фейсбуці». – Потрапив у трійку переможців.»
У нагороду журналіст отримав пам’ятний подарунок від Першого Національного – кухлик-термос, блокнот і ручку з логотипом телеканалу.
Побачила світ нова краєзнавча книга «Петропавлівка від минулого до сьогодення». Про це у «Фейсбуці» повідомив її автор, відомий городищенський журналіст, письменник і краєзнавець Володимир Чос.
Видання розповідає про історію села Петропавлівка Городищенського району. Обсяг 112 сторінок, наклад 500 примірників.
«Кілька місяців тому до мене звернулися представники сільської ради і попросили написати історію їхнього населеного пункту, який колись називався Трисаги, потім Свинарка, а з 1916 року – Петропавлівка. – розповідає Володимир Григорович. – От до 100-ліття перейменування села, яке відзначається 12 липня, на день ушанування святих апостолів Петра і Павла, і потрібно було написати і видати книгу. Робота виявилася непростою, але дуже цікавою. Якісь матеріали у мене вже були, багато важливого познаходив у маловідомих стародруках. Спасибі сільраді – принесли багато газетних вирізок, давніх ксерокопій, рукописних спогадів та документів, віддрукованих ще на друкарських машинках. Нелегкою працею було все те розібрати, упорядкувати, систематизувати, переписати».
Важливу допомогу у створенні книги автору надали: сільський голова Віталій Мажаренко, секретар сільської ради Людмила Бабич, голова ветеранської організації Віра Остапенко, учитель історії Світлана Константінова, директор сільського центру культури і дозвілля Олена Комісарчук. Спонсорську допомогу у виданні книги надали Петропавлівська сільська рада та фермери Іван Жуган і Віталій Бур'ян.
З нагоди свята Петра і Павла та виходу книги Володимир Чос отримав від сільради в подарунок букет квітів та ікону.